Poezi te nates
  Faqja kryesore | Faqja kontaktuese | Faqja e vizitoreve | News | Amblemat e Shqiptareve | Per  Mua | Albumi  | Foto | Poezi | Bukuri natyrore | Univerzieti Tetoves  

Poezi te zgjedhura
Nje zemer e vetmuar
Po pikon gjak
Prej mungeses tende,
Po digjet flak.
Nje puthje e jotja
Me kishte ndihmuar
Zemren time per
Ta sheruar


Pjesa e Jetes simedua te lahem me ty

dua te çlodhem me ty

dua te ndjej aromen tende

dua te pe prekesh çdo pjes te trupit

i dashuri"SAPUNI IM"

Jeto
Ne emer te jetes
Jeto me mua
Ne emer te dhimbjes
Vuaj me mua
Ne emer te dashuris
Me thuaj te dua
Por kur te vdes
Mos me haro mua
Dita pa drit

kur te bish ne gjum

 deren mos e mbyll

do tvija te tputh

per naten e mir

dhe mos bjer

 ne mes

kujto se te du

por bjer ne qosh

dhe le vend per mu


Me shpyrt te coptuar
Me zemer te plagosur
Me lot te vetmis
Dygjet zemra
e dashuris

J-u me pyetni Kend e dua
U-h sa lehte pyetje per mua
V-etem shkronjat e para lexoni

E-me nje here do ta kuptoni
Mos rri shum ne mendime
se ta kum fal ty jeten time
Te kum than mos qaj me lotese ty
te dua ma shum se krejt ne


Zemren ty ta dhurova
gjith naten pa gjum e kalova
Per ty un mendova
dhe krejt u tranova


Ti je shpres, ti je gzim
ti je loqka e shpirtit tim
Te kam hane e te kam drite
,te kam zemer te kam shpirt
.Mbes me shpres dhe me durim
qe të behesh shpirti im

Ne mesin e nates
ne terrin e zi
une rri i zgjuar
dhe mendoj për ty

Me dor po te shkruaj
Me zemer po vuaj
Pse je larg meje
Me le te vetmuar
Sa dit e merzitur
Sa nat i qet
Shkruan shpyrti it
Se te don per jet
I uritur jam
ne mengjes nuk ha buk
se mendoj per ty
ne dreke nuk ha buk
se mendoj per ty
ne mbremje nuk ha buk
se mendoj per ty
naten sme mer gjumi
se kam shum uri!
Ne mesin e nates
ne terrin e zi
une rri i zgjuar
dhe mendoj per ty


E di vendin
Ku banon
E di mendjen
Cka mendon
I di ruget
Ti ka shkon
Vetem nje
Nuk e di a
me dashuron
ende ti
Ste haroj
Edhe pse sme do une ti prap te du
dashurin e kendeshme kur smuj me e haru
dashurin qe pata
iku edhe shkoj deri ne var te zi une ste haroj
shum gjumi me zort mua po me mer
nuk du ndricim dua une veq ter
dua nje qetesi te mendoj peer ty
kur nga zemra nuk mudnem me te fshi
.
Edhe pse jam prind edhe jam martu
po ta them te verten ma shum ti te du
sa her une jam vetem emndja me shkon tek ti
me duket se te kam nuse ne shtepi
Shum kam qen i ri kur me kan amrtu
e mbas disa vitesh ne ty jam dashuru
dashurin qe pata iku edhe shkoj deri ne var te zi une ste haroj


Te lutem me mharu
Emrin askujt
Mos me ja tregu
Kjo ka qen
Dhe ka kalu
Dashuria jon
Ka mbaru
Te kan martu
binte shi kalonte nata
ti ka lagur floket e gjata
sun u frina tujt shiku
filloj dita me agu
heren e fundit kur jemi taku
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ende shkollen pa mbaruar
shum te re te kan martuar
e tan bota e ka pa
per inat naj paskan ba
paskan dashur neve me na ndare
,,,,,,,,,,
te kan martuar te kan martuar
ti nuse tjetrit i paske shkuar
jo ste kan pyt a don me shkuar
jo ste kan pyet a je dashuruar
ti je martu

Nje dit kur
Do te zgjohesh
Mos i laj syt
Me lot.
Dikush te tregoj
Se me s'gjendem
Ne kete bot
Por pyet si jetova
Pyet ?
Ditet pa ty
Si i kalova
Pse

dua  tet  kally me  duart  e mia ty

 dua  te nxehem me  ty

te  djersitem para  ty

  i  thot  haxhi baba shporetit

Dashuria
Me sy te shiqova
Me zemer te dashurova
Me ty kur kalova
Aspak nuk gabova
Dashuri, dashuri
Nuk thiret kot
Fillon me puthje
Mbaron me lot


6587